Gazetede yeni dönem – Gazetenin gerçek sahipleri sizsiniz ! | Ceride-i Mülkiye

Gazetede yeni dönem – Gazetenin gerçek sahipleri sizsiniz !

Sevgili Ceride-i Mülkiye okurları, sevgili yazarlarımız ve katkı verenler, sevgili dostlar,

Ceride-i Mülkiye’nin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcındayız.

24 Mayıs’ta sizlere gönderdiğimiz bir mektupta,  gazetemizin kapılarını  sizlere açarak,  Ceride-i Mülkiye’ye davet etmiş ve şöyle demiştik :

“Gazetemizin yeni bir sunucuya geçmesiyle birlikte ….artık kendi ayakları üzerinde durmayı başarmış olan gazetemizi sizlere, okurlarımıza açıyoruz.

Ceride-i Mülkiye, bir yandan Mülkiye ve Mülkiye dostlarının iletişim ve etkileşim ortamı olmaya devam ederken, bunun ötesinde  internet medyası içinde daha geniş kesimlere ulaşmayı hedefleyecek.

Ceride-i Mülkiye’de, bir yandan “Nasıl bir Mülkiye” sorusuna yanıt arayacak ve Mülkiye’nin bir okul olarak nasıl ileriye doğru bir hamle yapabileceğini irdeleyeceğiz, öte yandan ise toplumsal alanda  üzerimize düşen işlevi yerine getirmek için çalışacağız. 

Bunun yanında  Ceride-i Mülkiye,  anılarımızı tazelemek ve bunları şimdiki kuşaklara iletmek için geçmişten geleceğe doğru bir köprü görevini görecek.

Bu anlamda “gazeteyi okurlarına açma ” projemizin temelinde gazetenin okurları tarafından “yapılan”, okurlarınca şekillendirilen bir gazete olması fikri yatıyor. Amacımız, bu gazeteyi okuyan herkesin, kendisinden bir parça bulması. Bunun da ancak, okurların gazeteye “katılması” ile sağlanabileceğine inanıyoruz.

………………………

Gelin,  bugün Mülkiye camiasının tüm renklerinin sesi olabilen Ceride-i Mülkiye’nin,  gelecekte Türkiye’nin renklerinin özgürce yer alabileceği bir gazete olma hedefini bizimle paylaşın.”

Sonra herkes gibi gazetenin de  biraz rölantiye girdiği yaz ayları başladı. Yaz aylarının bitmesi ile birlikte gazetemizde yeni anlayışımızı sizinle paylaşmak istiyoruz.

Artık gazetemizde Haberler ve Manşet kısmında eskisi gibi “günlük haberler “ peşinde koşturmayacağız. Bunları bizden çok daha iyi yapan internet haber portalları ve gazetelerin internet nüshaları var.

Bu alanı onlara bırakıp biz daha özel bir alanda, kendi alanımızdaki haberlerle ilgilenip bu özel alanda sizlerle daha çok haber, yazı, hikaye, anı, deneme, makale vb aklınıza ne gelirse paylaşacağız.

Bunun için de tabii ki sizlerin daha çok yazmanız, daha çok  bizimle ilgili haberleri kovalamanız  lazım.

Artık bunun için de bir kolaylık getiriyoruz : Gazetede daimi olarak yazmak, Yazarlar kategorisi ve Bizim Meydan’da yayınlamak isteyen tüm okurlarımız, bir kullanıcı adı ve şifre ile kendi özgün yazılarını burada yayınlayabilecekler. Tek kriterimiz bunun kendi orijinal yazıları olması.

İkinci olarak da bize kendi alanımızdan haber tarayacak,  bize özgü haberleri gerek gazetelerden gerek internetten kendi yorumlarını katarak ya da bizzat birinci ağızdan alarak paylaşacak yeni haber arkadaşlarına, yeni yol arkadaşlarına ihtiyacımız var.

Yine kendi arkadaşlarımız, dostlarımız, ağabeylerimizle ilgili haberleri sizlerle daha ayrıntılı olarak  paylaşmaya devam edeceğiz. Geçenlerde kaybettiğimiz değerli hocamız Kurthan Fişek için yazılan  tüm yazıları sizlerle paylaştık. Bunun gibi  arkadaşlarımızın önemli bir pozisyona gelmesi ya da ilgi alanlarına dair ürettikleri de bizim Manşet haberlerimizden olacak. Örneğin Ahmet GÜLEÇ’in Mobilya Sanayicileri Derneği başkanlığına seçilmesini de sizlerle bu şekilde paylaştık.

Ayrıca artık gazetemiz dışından çeşitli gazeteler, yayın organları, internet medyası vb alanlardan bazı yazarların yazılarını “Konuk Yazarlar “adı altında yayımlayacağız ve ayrı bir bölüme alacağız.

Evet daha da ötesi artık “eskisi gibi”  bir editörlük müessesesi olmayacak. Amacımız daha fazla arkadaşımızın gazeteyi sahiplenmesi. Artık gazetenin gerçek sahipleri o gazeteye katkı verenler olacak. Zira gazete kendi topluluğumuzun, kendi camiamızın yükselen bir sesi olmalı.

Bu yeni dönemde hepinizin gazeteye daha fazla sahip çıkarak Ceride-i Mülkiye’yi internet medyasında özel bir yere taşıyacağınıza inancımız  tam. Bunun için yeterli kaynağa, donanıma, yeteneğe ve birikime sahip bir çok dostumuz var. Onların bize bir el kadar yakın olduklarını bilmelerini istiyoruz.

Burası sizin mecranız. Size ait olan her şeyi burada paylaşabilirsiniz. Bu bir anı, bir haber, tanık olduğunuz bir olay, bir açılış vb olabilir. Gittiğiniz bir sergi, müze, konser, konferans vb etkinliklerle ilgili hissettikleriniz, anılarınız, gezdiğiniz yerlerle ilgili tanıklıklarınız, bir “an”,  bir olay ya da bir konuyla ilgili denemeleriniz ve benzeri her türlü yazıyı paylaşabilirsiniz.

Gazetemizde  bir “Girişimci köşesi” açıyoruz. Burada  bir arkadaşımızın bir iş girişimi, bir şube, ofis, mağaza açılışı, içinde olduğu bir proje  ile ilgili haber, katkıda bulunduğu bir vakıf vb. sivil toplum kuruluşları ile ilgili etkinlikler, yaptığı işle ilgili tanıtım, işlettiği bir tesisle ilgili tanıtım yazıları, yazdığı bir kitap ile ilgili tanıtım yazısı, yazdığı  şiirler, hikayeler, makaleler vb.  her şey olacak. Sizlerden bu tür girişimci arkadaşlarımızla ilgili haber ve bağlantıları bizlere iletmenizi de istiyoruz. Ayrıca arkadaşlarımızın kendi girişimleri ile ilgili haberleri de kendilerinin de bize iletmelerini istiyoruz.

Hepinize dost sevgi ve saygılarımızla,

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=27300

Editör - 8 Eki 2012. Kategori Editörden, İMV'den, Mülkiyeden, Yazarlar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes