KariyerİST Merkezi “Proje Lansmanı”na 200′ü aşkın öğrenci katıldı

 

 

İstanbul Mülkiyeliler Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin ortak olarak yürüteceği “KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi”  18  Aralık tarihinde yapılan Proje lansmanı ve  Basin Toplantısı ile başladı. Lansmana 200’ü aşkın   girişimcilik kulüpleri üyesi ve üniversite öğrencisi katıldı.

Lansman , proje ortaklarının açılış konuşması ile başladı.

 

Proje sahibi İstanbul Mülkiyeliler Vakfı başkanı Hüseyin Ergün, bu projenin genşlerin meslek ve kariyer seçimlerinde onlara yol göstereceğini belirterek, gençlerin kendi geleceklerini planlamada azim ve kararlığının önemine değindi ve küçük başarısızlıkların onları daha çok kamçılaması gerektiğini vurguladı.

Proje ortağı İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semahat Demir, üniversitelerde 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler için geleceklerini planlamalarının öneminden söz ederek,  proje kapsamında kurulacak olan Kariyer ve Girişimcilik Merkezi’nin tam da bu  noktada onların geleceğini ve  kariyerini yönlendirme ve onlara mentorluk yapma görevini üstleneceğini belirtti.

Diğer proje ortağı Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Genel Sekreteri Sait Çetin de gençlerin eğitim ve istihdamının önemine değinerek, bu projenin istihdam konusunda gençlere ciddi imkanlar sağlayacağını belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından, İstanbul Kalkınma Ajansının 2012 yılında açtığı ” Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı” çerçevesinde destek kapsamına aldığı projenin koordinatörü Kamil Kasacı proje hakkında genel bilgi verdi.

Kasacı, üniversiteli gençlerin kariyerlerini planlamada, meslekleri tanımada yetersiz olduklarını belirterek, “onların  güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarıp, hedefleri doğrultusunda stratejik yol haritalarını çıkarmalarını sağlayacağız” diyor.

Merkez, İstanbul’daki üniversitelerde 3.ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler ve yeni mezunlarına açık. Bir yılı sürecek projeden 500 gencin yararlanması hedefleniyor. Gençlere kariyer planlamayı, hedef belirlemeyi, proje hazırlamayı öğretecek, gelecekleri için yol haritası hazırlamalarına  ve kendi güçlü yönlerini keşfetmelerine yardımcı olacak, bu merkezde yapılacak eğitimler sonunda bir  proje yarışması yapılacak.Yarışmada başarılı olanlar  staj, burs ve yurt dışı eğitimlerin de yer alacağı ödüller kazanacak.

Kariyerlerini nasıl planlayacaklarını merak edenler, bu merkezde sorularına yanıt bulacaklar.

Başvurular www.kariyerist.org adresinden, http://www.facebook.com/Kariyerist2012,

www.twitter.com/kariyerist2012  Facebook ve Twitter adreslerinden, okullardaki kulüpler, kariyer ve girişimci kulüp ve dernekleri üzerinden yapılabiliyor.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=28923

Editör - 23 Ara 2012. Kategori Duyurular, Eğitim, Ekonomi, Girişimcilik, Haberler, Manşet, Mülkiyeden, Yaşam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “KariyerİST Merkezi “Proje Lansmanı”na 200′ü aşkın öğrenci katıldı”

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes