KISSADIR HAYAT ŞİİRLER:ÜÇ – M.Şehmus GÜZEL | Ceride-i Mülkiye

KISSADIR HAYAT ŞİİRLER:ÜÇ – M.Şehmus GÜZEL

 

 

 

 

Uzun bir aradan sonra ve yaklaşan yeni yıl vesilesiyle merhaba. Daha önce kitap olarak yayınlamayı ve o haliyle göndermeyi kurduğum son yıllardaki şakalarımı/şiirlerimi derlediğim kitabı, diğer makalede anlattığım gibi, bir dostumun önerisi üzerine pdf olarak hazırladım. Yeni yılı kutlamak ama bir parça değişik bir biçimde kutlamak arzusuyla. Şiirler çokkk çokkk kısa, aynı zamanda her biri bir “kıssa” olmaya da hevesleniyor ve tümü çok kolay okunan cinsten (saate bakarak çetele tuttum : tam 45 dakikada okunuyor.) Böylesi de fena değil. Biçimsel açıdan da fena olmadı sanıyorum.

kitap.pdf’in kapağı üsttedir. Heykeltraş/yontucu Françoise Giannesini’nin bir “şiirimden” “ardoise”a/taşa (ardoise’ın Türkçesi Eşkişehir taşı mı? Kara taş mı? Kayağantaş mı? Arduvaz mı? Tek tek hepsi mi?) yazdığı/yonttuğu biçimiyle “kelebekler”i okuman arzusuyla, fransızcası da orada: Bu tam anlamıyla çeviri değil, birazcık bile olsa yine de değişik, Türkçesine yakın mutlaka ama farklı bir parça yine de.

Kimi zaman kimi kitabı pdf biçiminde göndermek te yararlı olabilir sanıyorum ve bu bakımdan anlattıklarım işe yarayabilir umuduyla. Diyeceğim yayın yolları pek çok ve her yolun yolcusu var/olabilir. pdf biçiminin bir yararı da şu: Kuş gibi hafif olması: Pırr pırr pırrrrrrrrr … Hepimizin yolu/yolları açık olsun.

Yeni yılınızı candan kutluyorum. 2013 biraz da huzur ve barış yılı olsa ne iyi olur.

M.Şehmus GÜZEL

 

Kıssadır Hayat  Şiirler:3

Aralık 2012, Paris.
Yapıt : M. Şehmus Güzel
Teknik Yönetmen : MŞG
Dizgi : MŞG
Sayfa Düzeni : MŞG
Kapaktaki Yapıt : M. Ş. Güzel’in bir şiirinden Françoise Giannesini tarafından
gerçekleştirildi.
Kapak Tasarım : MŞG
İSBN : Belki gelecek. Belki gelmeyecek.
Bu yapıtın yayın hakları yazarına aittir. Olmayabilir de.
Birinci Baskı : Aralık 2012
Baskı ve cilt : Özel, evde.
Kitaptan edinmek için iletişim : Gerekirse.

Not: kitap.pdf’i Ceride aracılığıyla Mülkiye camiasıyla paylaşmak isteyenlere itirazım olmayacağı gibi kitap amacına da ulaşmış olacaktır: Herkese yeni yılda huzur, esenlik, mutluluk ve barış dileklerimle, selam ve sevgilerimle.

 

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=28996

Editör - 26 Ara 2012. Kategori Kültür-Sanat, Mülkiyeden, Mülkiyeli Yüzler, Şiir. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes