“Gelecekle Buluşma” Kocaeli’de Devam Etti | Ceride-i Mülkiye

“Gelecekle Buluşma” Kocaeli’de Devam Etti

Microsoft Türkiye, geçtiğimiz yıldan bu yana birçok şehirde düzenlediği, “Gelecekle Buluşma” toplantılarının bir yenisini Kocaeli’nde gerçekleştirdi.

Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Gelecekle Buluşma” toplantısında işletme sahiplerine teknolojinin firmalarını yönetmelerinde kendilerine nasıl yardımcı olabileceğinin ve teknoloji yatırımlarıyla maliyetlerin nasıl azaltılabileceğine ilişkin bilgiler verildi.

Microsoft Türkiye, daha önce KOSGEB tarafından açıklanan; KOBİ’lerin yatırım miktarı ile büyümelerini sağlamak amacıyla belirlenen; “Girişimciliğin geliştirilmesi ve desteklenmesi”, “Yönetim becerilerinin ve kurumsal yetkinliklerinin geliştirilmesi”, “İş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi sürecinde KOBİ’lerin gözetilmesi”, “KOBİ’lerin AR-GE ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesi” ile “KOBİ’lerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması” ilkelerini benimsediğini açıklamıştı.

Kocaeli’ndeki Gelecekle Buluşma etkinliğinin ev sahipliğini yapan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan; “Ülkemizin dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girebilmesi için ülke ekonomimizin lokomotifi olan değerli KOBİ’lerimizin teknolojiyi daha etkin bir biçimde kullanması ve “Bilgi Teknolojisi”ne dayalı yapılanması gerekiyor.

Bizler de farkındayız ki ülke ekonomimiz için ancak KOBİ’lerimiz ile beraber büyüyebilir ve rekabet edebiliriz. Özellikle KOBİ’lere yönelik yazılım pazarındaki büyüme ise bilişim pazarındaki toplam büyüme hızının 12-13 kat üzerinde gerçekleşiyor.” dedi.

Toplantıda üzerinde önemle durulan bazı mesajlar ise şöyleydi;

ICT pazar hacminin 2023 vizyonunda 160 milyar dolar olarak öngörülmesi, Türkiye’nin bilgi toplumu olma hedefini gösteriyor. Bu hedef için de KOBİ’lerimizin teknolojinin gücüne inanması şart.

IDC’ye göre toplam bilişim pazarı dünya genelinde 0,5 oranında büyüyor. Böyle bir pazarda ise dinamizmin önemli bir bölümü KOBİ’lerden kaynaklanıyor.

Ülke ekonomimiz için ancak KOBİ’lerimiz ile beraber büyüyebilir ve rekabet edebiliriz.

Bizler, Microsoft Türkiye olarak her zaman KOBİ’lerimizin rekabette fark yaratma ve büyümeye odaklanma hedeflerini destekliyor, verimlilik ve üretkenlik artışlarına katkıda bulunuyoruz.

Rekabetçi KOBİ’lerimizin yenilikçi yazılımlarımıza en uygun koşullarda erişimini sağlamak için ise bugün burada olduğu gibi çeşitli seminerler ve programlar gerçekleştiriyoruz.

Microsoft’un KOBİ’lerin hedeflerine uygun çözüm ve hizmetlere her yıl 6,5 milyar doların üzerinde yatırım yapması, küresel ekonomideki değişime de güçlü bir destek anlamına geliyor.

Microsoft Türkiye’nin ülke genelinde 10 binden fazla iş ortağından oluşan geniş ekosistemi ile KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik uygulamalar geliştiriyoruz, büyümelerine katkı sağlıyoruz.

Dünya genelinde yaklaşık 20.000 Microsoft iş ortağının sadece küçük ve orta ölçekli (KOBİ) işletmelere odaklı faaliyet göstermesi bu açıdan önemli bir göstergedir.

Kaynak-ShiftDelete

 

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=31229

Editör - 10 Nis 2013. Kategori Ekonomi, Girişimcilik, Haberler, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes