14. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali 2 Mayıs’ta başlıyor | Ceride-i Mülkiye

14. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali 2 Mayıs’ta başlıyor

Devlet Tiyatroları bir çocuk, 3 yetişkin oyun ile perde açacak

Devlet Tiyatroları 14.Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, Trabzon’da gerçekleştirilecek. 7 ülkeden Tiyatro kumpanyalarının katılacağı festival 2-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Çin, Yunanistan, Lübnan, Bulgaristan, Makedonya, Gürcistan ve Romanya’nın birer oyun sahneleyeceği, ev sahibi Devlet Tiyatrolarının ise biri çocuk 3’ü yetişkin toplam 4 oyunla perde açacağı festival 2-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festival boyunca, çeşitli atölye çalışmaları, seminer ve belgesel gösterimleri gerçekleşecek Ayrıca, festival boyunca, Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde “Devlet Tiyatrolarının 60.Yılında 60 Yerli Oyunun Dünya Prömiyeri “ isimli afiş sergisi gezilebilinecek.

2 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’ te Meydan Parkındaki Açılış Töreni ve saat 20.00’ de Atapark Haluk Ongan Sahnesinde Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun “Bu da geçer ya hu” adlı oyunu ile başlayacak festival, 15 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’ de Atapark Haluk Ongan Sahnesinde Romanya D.P.Tiyatrosu’nun “İkimiz” isimli oyununun sahnelenmesiyle son bulacak.

Kaynak-T24

 

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=31603

Editör - 29 Nis 2013. Kategori Kültür-Sanat, Kültür-Sanat Etkinlikleri, Tiyatro. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes