Mandela sergisi HP desteği ile açılıyor

HP, Nelson Mandela’nın 95. doğum günü onuruna düzenlenen sergide yer alan, uluslararası sanatçılar tarafından hazırlanan ilham verici 95 sanatsal posterin HP Designjet Z6200 Fotoğraf Yazıcısı ile basıldığını açıkladı.

Daha önce Pretoria’da açıklanan projenin yaratıcıları, Güney Afrikalı, tanınmış iki tasarımcı. Sanat eserlerinin yüksek kalitede baskı alınarak sergilenmesi fikrinden yola çıkan proje, dünyanın dört bir yanındaki sanatçıların tasarımlarını göndermelerini talep eden bir çağrıyla başladı. Aralarında dünya çapında tanınmış sanatçıların da olduğu başvuruların sayısı kısa sürede 700’ü aştı ve proje, 70 ülkeden sanatçının katılımıyla büyük ilgi gördü.

Mandela Poster Project’in Resmi Yazıcı Ortağı ise HP. Güney Afrikalı baskı hizmet sağlayıcısı Printville, HP’nin desteği ve danışmanlığında posterleri hazırlarken, yerel satış firmalarından Nashua da test ve üretim için baskı donanımını temin ediyor.

Posterler, iç mekanda ve galeri ortam şartlarında 200 yıla kadar renk solmalarına karşı dayanıklı olacak ve sektörde öncülüğünü koruyan arşivlenebilirlik özelliği sayesinde yaşam süreleri boyunca korunacak.

Mandela Poster Project’te yer alan 85 poster, Nelson Mandela’nın insanlık tarihine yaptığı katkıları onurlandırmak üzere, 18 Temmuz’da Güney Afrika’daki Pretoria Üniversitesi’nde sergileniyor. Aynı sergi, Brezilya, Meksika, ABD ve Çin’deki kuruluşlardan gelen davetler nedeniyle çok yakında dünyanın dört bir yanındaki sanat severlerle buluşuyor.

Mandela Poster Project, gönüllüler tarafından yürütülen ve kâr amacı gütmeyen bir çalışma. Poster koleksiyonu ve sergilerden elde edilecek gelirin tamamı, Nelson Mandela Çocuk Hastanesi Fonu’na aktarılacak ve Johannesburg’da bağımsız bir çocuk hastanesinin yapımında kullanılacak.

Kaynak-BTnet

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=33796

Editör - 4 Ağu 2013. Kategori Dünyadan, Haberler, Kültür-Sanat, Kültür-Sanat Etkinlikleri, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes