Seçmen kaydınızı kontrol ettiniz mi? | Ceride-i Mülkiye

Seçmen kaydınızı kontrol ettiniz mi?

27 Ekim’de yapılması planlanan yerel seçimlerde oy kullanabilmek için kaydınızı incelemeyi unutmayın.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından hazırlanan e-Seçmen uygulamasıyla siz ve bulunduğunuz hanedekilerin seçmen kayıtlarına ulaşmak mümkün. Uygulamanın mobil sürümleri de piyasaya sürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, e-Seçmen uygulamasıyla seçmen listelerinde yaşanabilecek olası eksik, fazlalık ve hataların tespit edilebileceğini duyurdu.

Parti olarak 200 bin sandıkta görevli 400 bin kişiyle bu denetimleri gerçekleştirdiklerini belirten Halıcı, tüm vatandaşların da kendi listelerini kontrol etmesinin hayati önem taşıdığını dile getirdi. Halıcı, “Hangi partiye yakın olursa olsun, dürüst ve güvenilir bir seçim isteyen tüm yurttaşlarımızı e-Seçmen uygulamamızı kullanarak; seçmen listelerini kontrol etmeye ve gördükleri eksiklik, fazlalık ve hataları bağlı oldukları ilçelerin ilçe nüfus müdürlüklerine bildirmeye davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Seçmen kayıtlarına ulaşmak için aşağıdaki adrese girerek T.C. kimlik numarasını ilgili alana yazmak yeterli.

e-Seçmen: CHP Bilişim

iPhone Uygulaması: Apple

Android Uygulaması: Google

Kaynak-BTnet

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=33810

Editör - 5 Ağu 2013. Kategori Haberler, Manşet, Siyaset. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes