İstanbul Kuzey Ormanları Yaşasın Diye Riva Kampı | Ceride-i Mülkiye

İstanbul Kuzey Ormanları Yaşasın Diye Riva Kampı

Kuzey Ormanları Savunması ağaç katliamının yaşandığını söylediği İstanbul’un kuzey ormanlarını korumak için Riva’da bir kamp düzenleyecek.

Kuzey Ormanları Savunması İstanbul’un kuzeyindeki ormanların yok edilmesine karşı durabilmek için 7-8 Eylül’de, Riva’da bir kamp düzenleyecek.

Üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul gibi projelerin İstanbul’da son kalan ormanları, su havzalarını, tarım arazilerini ve yaşam alanlarını yok edeceğini, şimdiden milyonlarca ağacın katledildiğini söyleyen Kuzey Ormanları Savunması bu alanların savunulması gerektiğini belirtiyor.

“Direniş çadırlarımızı, atölyelerimizi, panellerimizi, oyun, film ve şarkılarımızı, kısacası neşemizi ve öfkemizi 7-8 Eylül tarihlerinde Riva Kampı’na taşıyoruz.

“Biliyoruz ki, hepimize ait kamusal bir alan olan ormanları orada bulunmadan savunamayız. Gezi’ye gitmeseydik, Gezi’yi savunamazdık. Ormanları savunmak, katliamı durdurmak için ormana gidiyoruz.”

İstanbul’un kuzeyindeki ormanları kurtarmanın zorunluluğunu vurgulayan Kuzey Ormanları Savunması kampa “yaşama, doğaya ve kente sahip çıkmak isteyen herkesi” davet ediyor.

Kuzey Ormanları Savunması’nın kampa dair çağrı metnine ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak-Bianet

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=34162

Editör - 30 Ağu 2013. Kategori Haberler, Kent, Kentte Ne Var, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes