Kuyubaşı Fidanlık arazisi yeşil kalsın! | Ceride-i Mülkiye

Kuyubaşı Fidanlık arazisi yeşil kalsın!

Göztepe Gezi Dayanışması ve Özgürlük Parkı Halk Forumu Kuyubaşı Fidanlığı’nın yeşil alan olarak düzenlenmesi yönündeki taleplerini duyurmak için 13 Nisan Pazar günü bir yürüyüş gerçekleştirecek

İstanbul Kadıköy Feneryolu Mahallesi sınırları içerisinde bulunan son yeşil alan, Kuyubaşı Fidanlığı ve bu fidanlık içerisindeki 124 yıllık tarihi Tuğlacıbaşı Hacı Mustafa Şevki Efendi Camii tehdit altında.

Göztepe Gezi Dayanışması ve Özgürlük Parkı Halk Forumu Kuyubaşı Fidanlığı’nın yeşil alan olarak düzenlenmesini istediklerini, oysa Kadıköy İlçe Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin araziyle ilgili bir imar planını sessiz sedasız onayladığını duyurdu.

Feneryolu Mahallesi halkı, Göztepe Gezi Dayanışması ve Özgürlük Parkı Halk Forumu, “Beton değil, yeşil alan”, “Son söz bizim çünkü mahalle bizim” demek için 13 Nisan Pazar günü bir yürüyüş gerçekleştirecek. Yürüyüşün ardından, çocuklarla birlikte “Hayallerinin resmini yapacaklar”.

Özgürlük Parkı’nın ana giriş kapısından saat 13.30’da başlayacak yürüyüş, saat 14.00’da Feneryolu Muhtalığı’nın yanındaki parkta sona erecek. Yapılacak basın açıklamasının ardından hazırlanan panolara isteyen herkes şehre ve yaşam alanlarına dair hayallerini istediği her renkle ifade edebilecek.

Mahalle halkının bir sonraki eylemi, toplanan dilekçelerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iletmek olacak. Bu eylem için de 16 Nisan Çarşamba günü saat 13.00’da Kadıköy-Eminönü vapur iskelesi önünde buluşulacak ve hep birlikte İBB’ye gidilerek hem dilekçeler teslim edilecek, hem de talepler bir de Büyükşehir Belediyesi önünde dile getirilecek.

Ne olmuştu?
Bölge halkının, kendilerine sorulmadan ve temel gereksinimleri hiçe sayılarak onanan, çevresel ve kentsel talepleri dikkate almayan bu plan tadilatının iptal edilmesi için uzun zamandır topladığı imzaların sayısı binleri buldu.

Feneryolu Mahallesi halkı, Özgürlük Parkı Halk Forumu ve Göztepe Gezi Dayanışması’nın çabaları ile yükselen itirazlarının yazılı ifadesi olan dilekçelerini, 11 Şubat günü Kadıköy Belediyesi’ne teslim etmişlerdi.

Sendika.Org’ dan alınmıştır.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=37034

Editör - 12 Nis 2014. Kategori Sivil Toplum. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes