İTEF “Şehir ve Sesler” Temasıyla 8-15 Mayıs’ta | Ceride-i Mülkiye

İTEF “Şehir ve Sesler” Temasıyla 8-15 Mayıs’ta

Türkiye’nin uluslararası ilk edebiyat festivali olan İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, Şehir ve Sesler temasıyla 8-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Festivalin açılış töreni Everest Yayınları’nın desteğiyle Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivalin ana mekanları ise Beyoğlu Belediyesi ve KargArt başta olmak üzere Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi,Erbulak Evi, İtalyan Kültür Merkezi, Kuzguncuk Nail Kitabevi ve Nevmekan olacak.

Bu yılki festival programında yazar okumaları ve söyleşilerin yanı sıra edebiyat panelleri, dijital edebiyat, şiir, öykü ve FABİSAD (Fantazya ve Bilimkurgu Sanatçıları Derneği) etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayrıca festival temasına uygun olarak çeşitli müzik dinletileri ve edebiyat performansları sergilenecek.

Yerli ve yabancı yazarları buluşturan festivalde bu yıl da “Yabancı Yazarlar Okullarda” ve Profesyonel Buluşmalar-Fellowship Programı düzenlenecek.

İTEF hazırladığı programıyla edebiyatseverleri bu yıl da dünyanın dört bir yanından gelen yazarlarla, yeni metinlerle ve farklı kültürlerle tanıştırmaya devam ediyor.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=40522

Editör - 28 Nis 2016. Kategori Kültür-Sanat, Kültür-Sanat Etkinlikleri. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes