Bozcaada’nın Sulubahçe ve Habbele koyları için planlanan ihale iptal edildi | Ceride-i Mülkiye

Bozcaada’nın Sulubahçe ve Habbele koyları için planlanan ihale iptal edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada’nın, Sulubahçe ve Habbele Koyları’nı kiralayarak işletmeye açmak için ihaleye çıkma kararı aldı.

İki cennet koy için 22 Kasım’da ihaleye gidileceğinin öğrenilmesi üzerine, Bozcaada Belediye Başkanı CHP’li Hakan Can Yılmaz’ın çağrısıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ardından ihaleye tepki göstermek için imza kampanyasının yanında ‘Twitter’ üzerinden ‘#bozcaadabizim’ etiketiyle (hashtag) kampanya başlatıldı ve change.org dan başlatılan imza kampanyası kısa sürede 31 bini geçti. Fotoğraf paylaşma platformu İnstagram’da da kısa sürede 13 binin üzerinde paylaşım oldu. Birçok ünlü sanatçı da kampanyaya destek sundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, önceki gece ve dün sosyal medya üzerinde yaşananlar ve tepkilerin ardından, Sulubahçe ve Habbele koyları için planlanan ihalenin iptal edildiğini açıkladı. Belediye Başkanı Yılmaz, müjdeli kararı, dün yine sosyal medya platformu Facebook hesabından şöyle duyurdu: “Gözünaydın Bozcaada… Bugün doğum günün… Doğum günün kutlu olsun… Emeği geçen herkesten Allah razı olsun… Tabiat Varlıkları Genel Müdürü’nün yanından şimdi çıktık: Koy ihaleleri yapılmıyor ve yapılmayacak…”

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=41060

Editör - 18 Kas 2016. Kategori Kent. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes