Prof. Dr. İlber Ortaylı SBF-Mülkiye’nin Ankara’ya taşınmasını anlatacak | Ceride-i Mülkiye

Prof. Dr. İlber Ortaylı SBF-Mülkiye’nin Ankara’ya taşınmasını anlatacak

1859 yılında İstanbul’da kurulan Mekteb-i Mülkiye’nin (Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi) Cumhuriyetin kuruluşunun ardından Ankara’ya taşınmasının 80. Yıldönümünde İstanbul’da da etkinlikler yapılacak.

afisSiyasal Bilgiler Fakültesi’nin en popüler akademisyenlerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı “İstanbul’dan ayrılışın 80. Yılında Mülkiye’den Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne” başlıklı bir sunum yapacak. 24 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 15.00’da yapılacak toplantı, Yıldız Sarayı’nda bulunan Amire-i Manej Konferans Salonu’nda.

Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın sunumundan önce, bu yıl Mülkiye Büyük Ödülü verilen Prof. Dr, Nermin Abadan Unat’a ödülü takdim edilecek. Mülkiye Büyük Ödülüyle ilgili tören, SBF’nin kuruluş yıldönümü olan 4 Aralık’ta verilmiş ancak Prof. Dr. Nermin Abadan Unat törene katılamamıştı. Prof. Nermin Abadan Unat, törene gönderdiği görüntülü mesajda, ödülü çocuk gelinlere ve şiddete uğrayan kadınlara adadığını açıklamıştı.

nerminabadanunat1mulkiyeankara

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=41237

Editör - 19 Ara 2016. Kategori Mekteb-i Mülkiye, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes