Kapatılan SBF İnsan Hakları Merkezi ODTÜ Mezunları Derneği’nde açıldı | Ceride-i Mülkiye

Kapatılan SBF İnsan Hakları Merkezi ODTÜ Mezunları Derneği’nde açıldı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kapatılan Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi çalışmalarını bir süreliğine ODTÜ Mezunları Derneği çatısı altında sürdürecek.

Kapatılmadan önce SBF İnsan Hakları Merkezi Müdürlüğünü yapan Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak, gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü önce 40 yıldır SBF’de bulunan İnsan Hakları Merkezi’ni kapattığını, ardından da 686 sayılı KHK ile Anabilim Dalında ders veren ve Merkez Yönetim Kurulunu oluşturan hocaların ihraç edildiğini hatırlatan Altıparmak, “Merkez kapandığında hiçbir şeyin bu ortamda insan hakları çalışmamıza engel olamayacağını, mutlaka bir yolunu bulacağımızı söylemiştik. Öğrencilerimizi üniversiteye almadıklarında biz dışarıya çıkmıştık, hocalarımızı üniversiteye almadıklarında da merkezimizi taşımamız gerekti” dedi.

Bu kadar inatçı bir ekibe, böyle bir zamanda bir çatı bulmanın kolay olmadığını belirten Altıparmak şunları kaydetti: “Bir süre aradık ama güzelini bulduk gibi. SBF İnsan Hakları Merkezi çalışmalarını bir süre ODTÜ Mezunları Derneğinde yürütecek. Kapısını bize tereddütsüz açan, insan hakları ve demokrasi mücadelesinde örnek bir yoldaşlık gösteren ODTÜ’lü dostlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Bugünlerde yapılan zulüm kadar dostluk ve dayanışma da unutulmaz. Önümüzdeki aylarda neler yapacağımız netleştikçe ayrıca paylaşırız. Şimdilik sadece yeniden merhaba diyelim!”

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=41706

Editör - 10 Mar 2017. Kategori Mekteb-i Mülkiye, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes