Fakültesinden emekli olamayan hocamız: Prof. Dr. Mehmet Ali Ağaoğulları

37 yıldır Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde çalışan, Siyasal Düşünceler Tarihi konusunda Türkiye’nin en önemli akademisyenleri arasında yer alan Prof. Dr. Mehmet Ali Ağaoğulları’nın emekliye ayrılması nedeniyle düzenlenecek etkinlik Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş tarafından fiilen engellendi. Rektörlüğün, etkinliğe dışardan katılacaklara izin verilmemesi yönünde bir talimat verdiği öne sürülüyor ancak talimata ilişkin herhangi bir resmi yazı bulunmuyor. Üstelik böyle bir talimatın yasal dayanağı da yok.

Ağaoğullarını uğurlamak için “Siyasal Düşünce Tarihçiliği ve Mehmet Ali Ağaoğulları” başlıklı bir panel düzenlenecekti. 7 Nisan 2017, Cuma günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında SBF’de bulunan Aziz Köklü Salonunda gerçekleştirilmesi planlanan panel ve kokteyl, Rektörlüğün engellenmesi nedeniyle Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’nde yapıldı. Panele konuşmacı olarak Doç. Dr. Aslı Çırakman ve Prof. Dr. Ayhan Yalçınkaya katıldı.

Yasağa dair bir açıklama yapan Prof. Dr. Ayhan Yalçınkaya, “bu kampusun ve fakültemizin bir kere daha, ortada hiçbir şey yokken kapalı cezaevine dönüştürüldüğüne, krimanalize edildiğine ve artık bu kampüste hukukun hiçbir anlamının olmadığına, sözlü emir verenlerin emirlerini yazıya geçiremeyecek kadar hukuktan uzaklaştıklarına bir kez daha tanık olduk!” dedi.

Diğer yandan Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak twitter hesabından Rektör İbiş’e seslenerek engellemenin yasal dayanağı olup olmadığını sordu.

altıparmaktweet

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=41971

Editör - 8 Nis 2017. Kategori Duyurular, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes