CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a soru soran öğrencilere kınama cezası | Ceride-i Mülkiye

CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a soru soran öğrencilere kınama cezası

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, geçtiğimiz hafta çok sayıda öğrenciye soruşturma açtı. Cebeci Fakültesi’nde bulunan fakültelerdeki öğrencilere, hatta mezunlara bile soruşturma açıldı. CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’ın katıldığı İletişim Fakültesi’nde yapılan panelde Aktaş’a soru soran ve protesto eden öğrencilere de etkinliği engelledikleri gerekçesiyle kınama cezası verildi.

30 Kasım 2016’da gerçekleşen “Medya ve 15 Temmuz” konulu panelde söz alarak, CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a soru soran öğrencilere soruşturma açıldı. Soruşturma sonucunda “etkinliği engelledikleri” iddiasıyla öğrencilere kınama cezası verildi.

Erdoğan Aktaş, Rektörlüğün bu konuda kendisinin bilgisine başvurulması üzerine gönderdiği mektupta, kendisine yönelik herhangi bir fiziki saldırı olmadığını belirterek “Lütfen aklınızdan söz konusu öğrencilere ceza vermek geçiyorsa, bundan önce vazgeçin” demişti.

ilef-7

 Öğrencilere, OHAL Kanun Hükmünde Kararnameleriyle üniversiteden atılan hocalarına destek olmaları nedeniyle de soruşturma açıldı. Rektörlük hocalarını uğurlayan öğrencilerin savunma yapmasını istedi.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=42171

Editör - 24 Nis 2017. Kategori Mekteb-i Mülkiye, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes