Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden AKP Genel Başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dönüşüyle birlikte yenilenen AK Parti merkez yönetimi belli oldu. Divan Başkanlığı’na da Hayati Yazıcı seçildi. Kongrede yapılan oylamada, Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığı’na tekrar seçildi. Erdoğan, bin 414 delegenin oyunu aldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 998 gün aradan sonra yeniden genel başkan olduğu olağanüstü kongrede, AKP tüzüğünde de 3 dönem kuralının esnetilmesi, teşkilat operasyonlarında MKYK’nın yetkilerinin artırılması ve disiplin cezalarının ağırlaştırılması gibi değişikliklere yer verildi.

Erdoğan’ın ‘Rabia’ olarak nitelenen seçim meydanlarındaki ünlü sloganı, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ de partinin temel amaçları arasında tüzüğe girdi.

Başbakan Yıldırım yaptığı konuşmasında, Erdoğan’ın AKP Genel Başkanlığı’na döndüğü bu kongreyi bayram olarak nitelendirdi.

Ardından söz alan Erdoğan’ı AKP’liler ‘İşte ordu, işte komutan’ sloganlarıyla karşıladı. Erdoğan konuşmasında; “İnşallah gündüz gece yürümeye devam edeceğiz. Emaneti bugüne kadar taşıyan yol arkadaşım Binali Yıldırım beye teşekkür ediyorum. Bakın önümüzde 2019 var. Martında yerel, kasımında parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimi var. O yüzden çok çalışacağız. Bizim kapı kapı dolaşma geleneğimiz var. Üzerimizdeki spekülasyonları sandıkta cevabını vererek yine yok edeceğiz.”dedi.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=42460

Editör - 22 May 2017. Kategori Haberler, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes