Sözcü:”7 yıl önce siz ona ‘Hocaefendi’ derken, biz Feto diyorduk”

Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 gazete çalışanına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı gün FETÖ operasyonu başlatılması büyük tepkilere neden oldu. Operasyonu, gazete “boş sayfa” çıkararak protesto etti.  Birinci sayfasını ve gazetenin 20 sayfasını boş bırakan Sözcü, “19 Mayıs Basın Özgürlüğü özel sayısı” ifadelerine yer verdi.

‘FETÖ’ operasyonu düzenlenen Sözcü gazetesi, önceki yıllarda Fethullah Gülen cemaatinin faaliyetlerine yönelik attıkları tepki manşetlerini hatırlatarak, “7 yıl önce siz ona “Hocaefendi” derken, biz Feto diyorduk” ifadesini kullandı.

 

 

Gazetenin bugünkü birinci sayfasında manşetten “Bu manşetleri FETÖ’den korkmadan hanginiz attı?” başlığıyla verilen haberde, “Türkiye’nin nasıl bir belayla karşı karşıya olduğunu yıllarca anlattık, anlamadılar. Zamanında Feto’ya övgüler düzen alçaklar, şimdi kalkmış Atatürkçü SÖZCÜ’ye çamur atıyor. Yapışmaz” dendi.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=42463

Editör - 22 May 2017. Kategori Haberler, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes