CHP, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından İstanbul’a yürüyüş kararı aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında 25 yıl hapis cezası verilmesinin ardından olağanüstü toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısından sonra açıklama yaptı.

Gazetecilerden soru almayan Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’na verilen hapis cezası ve tutuklama kararına tepki gösterirken şunları söyledi:

“Yıllarını medya özgürlüğü için harcayan bir isim. Hiç Bir delil olmaksızın 25 yıla mahkum edildi. Bunu asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaklar. Biz yıllarımızı demokrasi adalet için harcadık. 20 Temmuz darbesini yapanlar, adaleti, demokrasi yok ettiler. Hakim hakim olmaktan çıktı. Hakimler, gözünü dikmiş saraya ‘nasıl bir talimat gelecek de öyle karar vereceğim’ diyorlar. Bunların hiç biri hakim değil. Hepsi sarayın sopası olmuştur. Yarın saat 11’de Güvenpark’ta olacağım. Elimde bir afiş olacak, Üzerinde sadece ‘adalet’ yazacak. Dünyanın en soylu kavramıdır adalet. Adaletin olmadığı bir ülke mi olur? Devletin temeline dinamit koyuyorlar. Yarın saat 11.00’de Güvenpark’ta olacağım ve bir yürüyüşü başlatacağız. Adalet bu ülkeye gelinceye kadar.”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’lilerle birlikte Ankara Güvernpark’tan Enis Berberoğlu’nun konulduğu İstanbul Maltepe Cezaevi’ne kadar yürüyüş başlatacağı bildirildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ise Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından nöbete başlayacaklarını duyurdu.

Canpolat, şu açıklamayı yaptı: “Yarından itibaren bütün örgütümüzü İstanbul Maçka Parkı’nda nöbete davet ediyoruz. Enis Berberoğlu serbest bırakılana kadar bu nöbetimiz, bu müacadelemiz Maçka Parkı’nda devam edecek. Sırayla 39 ilçemiz; gençlik kollarımz, kadın kollarımız her gün Maltepe Cezaevi Önünde nöbet tutacaklardır.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=42654

Editör - 14 Haz 2017. Kategori Haberler, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes