Kadınlardan sosyal medyada eylem: #MüftülükYasasıHükümsüzdür

Kadın örgütleri ve muhalefet partilerin tüm tepkilere rağmen Meclis Genel Kurulu’na getirilen müftülere nikah kıyma yetkisi maddesinin onaylanmasının ardından tepkiler devam ediyor. Maddenin kabul edilmesiyle beraber Bu Yasalar Böyle Geçmez Kampanya Grubu tarafından sosyal medyada eylem çağrısı yapıldı.

Tepkiler, #MüftülükYasasıHükümsüzdür etiketiyle saat 14.00’den itibaren dolaşıma girecek.

Bu Yasalar Böyle Geçmez Kampanya Grubu imzasıyla yayımlanan açıklamada, “‘Müftülük Yasası’na Hayır!’ diyerek seslerimizi sokakta, sosyal medyada yükselttik. Yasa maddeleri bugün Meclis’te görüşülmeye başlandı, müftülüklere nikâh yetkisi veren madde ile sözlü doğum bildirimi konusundaki madde tüm itirazlarımıza rağmen kabul edildi. 11 madde görüşüldü; ama görüşmeler bitmedi. 19 Ekim (Bugün) saat 14.00’ten itibaren, isteseler de istemeseler de, biz istemeden geçirseler de #MüftülükYasasıHükümsüzdür diyerek sosyal medyadayız, okullarda, sokaklarda, bulunduğumuz her yerde ses çıkarıyoruz ve paylaşıyoruz!” denildi.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=42881

Editör - 19 Eki 2017. Kategori Haberler, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes