158.Yıl Mülkiye İstanbul Şubesi Kutlama Programı- 4 Aralık 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEMNİYET:

2006 yılında Cem Karaca eserlerini aslına uygun bir sadakat ve özenle sunmak niyeti ile kuruldu “CemNiyet”

 

Grup Cem Karaca’nın çok sık seslendirilen eserlerinin yanı sıra hem ustanın kendisine, hem Karacaoğlan, Dadaloğlu, Beyhani gibi halk ozanlarının, Ahmed Arif, Nazım Hikmet gibi Türk dilinin büyük ustalarının eserlerini geniş repertuarı ile sunmaktadır.

 

Grup üyelerinin her biri kendi alanının en önemli müzisyenlerinden olup, grup şefimiz ve klavyeli çalgılardaki  Turhan Yükseler, bas gitaristimiz ismail Soyberk, Cem Karaca ile bizzat çalışmış, albüm yapmış, aranje, enstrüman icrası gibi bir çok noktada işbirliğinde bulunmuştur. Ayrıca 4 Aralık gecesi eşlik edecek olan davulcu Aydın Şeref de aynI şekilde Cem Usta’ya son 3 yılında eşlik etmiş olan önemli bir isimdir.

 

Şeff&Klavyeler:  Turhan Yükseler

Türkiyenin üst düzey müzisyenlerinden. Büyük orkestra yönetmeni, besteci, aranjör. MFÖ grubunda klavyelerde. Timur Selçuk Orkestrası dahil büyük oluşumların önemli ismi. Eurovision orkestrası yönetmeni. Cem Karaca Moğollar’ın klavyecisi !

 

Bas Gitar: İsmail Soyberk

 

Türkiyenin uluslararası çapta en önemli Bas Gitaristi. Akla gelebilecek tüm büyük isimlere ( sezen aksu, ajda pekkan, volkan konak) eilik etti, ediyor. Cem Karaca ile çalışmış, kayıtlarında bulunmuş bir değer.  2 binden fazla albüm kaydında imzası var. Aranjör ve besteci.

 

Elektrik gitar :Gültekin Kayar

 

Çok önemli, virtüöz seviyesinde bir üst düzey gitar ustası. Sertap Erener, MFO başta olmak üzere bir çok önemli grubun üyesi. Yüzlerce albümde imzası olan Gültekin Kayar bir elektrik gitarcı olmanın dışında çok önemli bir müzik adamı.

 

Davul : Mert Türkmen

 

Türkiye’nin en popüler bateristi. Yıllardır davul çalıyor. TRT müzik dahil, zamanında Ahmet Kaya, Edip Akbayram, halihazırda Aşkın Nur Yengi, Deniz Seki, Nazan Öncel, Sertap Erener gibi isimlere eşlik ediyor. Olağanüstü teknik ile izleyenleri çok etkileyen bir müzik adam. Cem Karaca repertuarının az sayıdaki özel davulcularından..

4 Aralık tarihinde Davul’da Aydını izlemek şansı olabilecek.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=42938

Editör - 12 Kas 2017. Kategori Duyurular, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes