72. Yunus Nadi Ödülleri açıklandı | Ceride-i Mülkiye

72. Yunus Nadi Ödülleri açıklandı

Cumhuriyet Vakfı tarafından yürütülen 72. Yunus Nadi Ödülleri’nin kazananları dün belli oldu. Bu yılki Seçici Kurul’unda Hikmet Altınkaynak, Sezer Ateş Ayvaz, Metin Celal, Nursel Duruel ve Seval Şahin’in bulunduğu Öykü Ödülü, ‘Pera Mera’ adlı kitabıyla Murat Yalçın’a takdim edilecek. Yalçın ‘Pera Mera’da bir köpeğin gözünden kent ve kır hikâyeleri anlatıyordu. Seçici Kurulu’nda Turhan Günay, Handan İnci, Güray Öz ve Yüksel Pazarkaya’nın yer aldığı Roman Ödülü’ne ise ‘Sibop’ adlı romanıyla Başar Başarır değer görüldü. Başarır’ın romanı, yurt dışından gelmiş bir kadın ile hayata bir şekilde tutunamamış ‘acemi kolpacı’ Cihangirli Orhan’ın etrafında dönüyor.

Seçici Kurulu’nda Ataol Behramoğlu, Egemen Berköz, Muzaffer İlhan Erdost, Turgay Fişekçi ve Doğan Hızlan’ın bulunduğu Şiir Ödülü ise iki isim arasında paylaşıldı: ‘Şiirin Kıyılarında’ adlı kitabıyla Abdülkadir Paksoy ve ‘Gözleri Muhacir’ adlı kitabıyla İhsan Tevfik ödül alan isimler oldular.

2017 Yunus Nadi Ödülleri, 25 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek törenle sahiplerine sunulacak.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=42998

Editör - 24 Kas 2017. Kategori Edebiyat. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes