Üniversitede silahlı saldırı: 4 ölü

Eskişehir’deki Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne elinde tabancayla gelen araştırma görevlisi Volkan Bayar, 4 akademik personeli öldürdü. Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan Bayar, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Arş.Gör.Dr. Serdar Cağlak silahla öldürdü, 3 kişiyi yaraladı.Volkan Bayar, fakülteye gelen polislere elindeki tabancayla teslim oldu.

Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, saldırgan Volkan Bayar’ın Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden geldiğini belirterek, “Akademik ve idari personele yönelik sözlü saldırıları nedeniyle hakkında yürütülen soruşturma vardı.  Eğitim Fakültesi Dekanı’nın makamına elinde tabancayla girmiş. Makamında bulamayınca yan odadaki dekan yardımcısını vuruyor. Araştırma görevlilerini ve öğretim görevlisini vurduktan sonra tabanca tutukluk yapınca fakülteden ayrılıyor” diye konuştu.

YÖK’ün ÖYP programı kapsamında ESOGÜ’ye geldiğini belirten Rektör Gönen, saldırganın akademik personel hakkında daha önce ‘FETÖ’cü’ diyerek sözlü tacizde bulunduğunu ve hakkında soruşturma sürdüğünü söyledi. Rektör Gönen “Şahıs sorunlu bir kişiydi” dedi.

Saldırının ardından Osmangazi Üniversitesi’nde eğitime bir gün ara verildi ve sınavlar iptal edildi.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=43225

Editör - 6 Nis 2018. Kategori Haberler, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes