Mülkiye İnsan Hakları Merkezi açılıyor

 

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş’in müdahalesiyle kapatılan ve başka bir adla rektörlüğe bağlanan İnsan Hakları Merkezi, Mülkiyeliler Birliği bünyesinde yeniden açılacak. 12 Mayıs 2018 tarihinde Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’nde açılış töreni yapılacak. Açılışa, Prof. Dr. Cem Eroğul, Prof. Dr. Fazıl Sağlam, SBF İnsan Hakları Merkezi’nin (İHM) son müdürü Kerem Altıparmak ve İnsan Hakları Ortak Platformu’ndan Feray Salman katılacak. Platformda akademisyenler, hukukçular gibi birçok isim konuşacak.

Açılış programı şöyle:

15:00 – I. Oturum: İnsan Hakları Merkezi’nin Kuruluşu ve İlk Yılları

Cem Eroğul-Fazıl Sağlam

16:30 – II. Oturum: İnsan Hakları Merkezi’nin Üçüncü Dönemi ve Kapanışı

Kerem Altıparmak-Feray Salman

18:00 – SBF İnsan Hakları Merkezi Tabelasının Mülkiyeliler Birliği’ne Asılması

18:30 – Kokteyl

Açılışa ilişkin Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu tarafından “Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin eski, Mülkiyeliler Birliği’nin ise yeni İnsan Hakları Merkezi’nin hem akademiye hem de sivil topluma yeni bir açılım getireceği umuduyla, 12 Mayıs 2018 günü saat 15:00’te açılışımızı gerçekleştireceğiz” açıklaması yapıldı.

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=43361

Editör - 26 Nis 2018. Kategori Haberler, Manşet, Mekteb-i Mülkiye, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes