Mülkiyeliler Birliği’nden 1 Mayıs çağrısı | Ceride-i Mülkiye

Mülkiyeliler Birliği’nden 1 Mayıs çağrısı

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu, üyelerine 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Ankara’da yapılacak mitinge katılım çağrısı yaptı. Mülkiyeliler 1 Mayıs günü Tandoğan’da yapılacak miting için saat 11.30’da Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanacak.

Açıklama şöyle:

“Mülkiyeliler Birliği olarak, temel hak ve özgürlüklerimizin askıya alındığı, evrensel hukuk ilkelerinin yok sayıldığı, doğanın talan edildiği, grevlerin yasaklandığı, iş cinayetlerinin olağanlaştığı, tacizin, tecavüzün ve kadın cinayetlerinin had safhaya çıktığı, eğitim ve sağlık hizmetlerinin sorunlarla anıldığı, özelleştirme politikalarının hız kazandığı bir dönemde sözümüzü fısıltılarla değil, güçlü biçimde söylememiz gerektiğine inanıyoruz.

Çünkü biliyoruz ki 1 Mayıs, yeryüzünde mutlu bir hayatı filizlendirmek isteyenlerin, farklılıklarıyla birlikte eşitçe yan yana gelebilenlerin, çiçeklere düşman kesilenlerin değil baharın gelişine hazırlananların günüdür. 1 Mayıs, grinin egemenliğine teslim olmayıp gök kuşağına hayat verenlerin günüdür.

Özellikle 24 Haziran seçimlerine giderken, en çok ihtiyacımız olan duyguyu, umudu birlikte büyütebileceğimizi biliyoruz. Yarının belirsizliğine, güvencesizliğe, işsizliğe, ihraç edilme ya da işten atılma tehdidine, korkuya ve kaygıya teslim olduğumuz bir yaşam değil, kendimizi güvende hissedebileceğimiz, demokrasinin ve evrensel hukuk ilkelerinin gerçek anlamda var edildiği, barış içinde adil bir yaşam istiyoruz.

1 Mayıs’ta “Gelenek Sürüyor Mülkiye Yürüyor” sloganına, en kalabalık ve en coşkulu biçimde ses vermek istiyoruz. Bu 1 Mayıs’ın “Heey! Bak İşçi Tulumu Giymiş Bir Umut” sözüyle anılmasını, özlemini duyduğumuz demokratik iklimin habercisi olmasını arzuluyoruz.

Bu nedenle sizleri, 1 Mayıs günü saat 11:30’da AKM önünde Mülkiyeliler Birliği pankartı altında bir araya gelmeye, yarını kurmanın eşiği olan bu tarihi anı birlikte paylaşmaya davet ediyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs!”

URL: http://cerideimulkiye.com/?p=43405

Editör - 30 Nis 2018. Kategori Haberler, Manşet. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım Gabfire themes